اداره تعاون و رفاه آموزش و پرورش هرمزگان

گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ، طي جلسه اي كه در مديريت برق ناحيه 2 بندرعباس برگزار شد از زحمات و تلاشهاي مدير برق ناحيه2 با اهداي لوح سپاس و هدايائي تقدير و تشكر بعمل آمد.


 اين جلسه به منظور بحث و بررسي پيرامون مسائل و مشكلات در رابطه با ستاد اسكان ميهمانان نوروزي با حضور دادعلی پور رئیس اداره ، قويدل دبير ستاد اسكان ميهمانان نوروزي و نجفي مسئول حراست این اداره در مديريت برق ناحيه2 بندرعباس برگزار گرديد. در اين جلسه دادعلي پوررئيس آموزش و پرورش ناحيه يك ضمن تقدير و تشكر از حسن همكاري و تعاملي كه بين ادارات آموزش و پرورش ناحيه يك و اداره برق وجود دارد گفت: بحمدالله در اين دولت تعامل و همكاري بسيار خوب و مثال زدني در بين ادارات وجود دارد و كليه ادارات حمايت و پشتيباني مستمر و مداومي از آموزش و پرورش دارند. ساعد پناه مدير برق ناحيه يك ضمن اعلام آمادگي در خصوص ارائه خدمات به واحد های آموزشی كه نيازمند به خدمات در زمينه برق مي باشند گزارش مبسوطي ارایه نمود .  در پايان دادعلي پور با اهداي لوح سپاس و هدايائي از مديريت برق ناحيه يك تشكر و قدرداني نمود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ساعت 8:2  توسط تعاونگران آموزش و پرورش  | 
آمادگی صد درصدی  دروازه ی ورودی  هرمزگان برای پذیرائی از میهمانان فرهنگی  در تعطیلات نوروزی

دومین جلسه ستاد اسکان  میهمانان نوروزی  آموزش وپرورش شهرستان حاجی آباد برگزار شد به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان حاجی آباد در جهت فراهم نمودن  هرچه بیشترامکانات رفاهی میهمانان عزیز فرهنگی  وهمچنین  بررسی نمودن اقدامات انجام شده دراین خصوص و جمع بندی جلسات ستاد اسکان دراستان  روز چهار شنبه مورخ 11/12/89جلسه ستاد اسکان با حضور اعضاء در محل دفتر ریاست تشکیل گردید. مدیر آموزش وپرورش گفت : از آنجائیکه حاجی آباد مهمترین دروازه ورود به استان هرمزگان می باشد ، ستاد اسکان فرهنگیان این شهرستان نقش موثری  در زدودن گرد خستگی راه از چهره ی فرهنگیان مسافررا دارد. مقصود دهقانی :در ادامه بیان داشت : ستاد اسکان این شهرستان آمادگی صددرصدی خود را برای پذیرائی از میهمانان فرهنگی اعلام می دارد .

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 12:47  توسط تعاونگران آموزش و پرورش  | 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ،گردهمایی کارشناسان ارزیابی عملکرد در ارتباط با ستاد اسکان مهمانان نوروزی سال 90 با حضور دادعلی پور رئیس آموزش و پرورش ناحیه بندرعباس ، درویشی رئیس اداره بازرسی عملکرد و خادمی رئیس اداره تعاون و رفاه اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان و جمعی از کارشناسان ارزیابی عملکرد نواحی و مناطق استان در سالن اجتماعات این ناحیه آموزشی برگزار گردید .

در این جلسه ابتدا درویشی ضمن عرض خیر مقدم به کارشناسان و مدعووین همکاران را با استفاده از احادیث و روایات و آموزه های دینی در خصوص تکریم مهمان به ارائه خدمت مطلوب و شایسته به فرهنگیان توصیه نمود . وی اظهار امیدواری نمود با توجه با سابقه درخشان استان ، مانند سنوات گذشته از استانهای برتر و شاخص در امر خدمات رسانی به میهمانان فرهنگی باشیم . وی تاکید کرد مهمانان فرهنگی مورد نهایت احترام و تکریم قرار گیرد. خادمی نیز ضمن ارائه گزارشی از خدمات و امکانات آماده جهت ارائه خدمات به فرهنگیان گفت: در سال جاری پذیرش در تمام مناطق استان کاملا سیستمی می باشد ضمنا مدارس قشم و کیش را نیز پس از پیگیریهای مستمر کاملا مجهز نموده ایم و آماده ارائه خدمات به همکاران و فرهنگیان می باشیم .دادعلی پور در این جلسه عنوان داشت  سال گذشته جمعا به بیش از 92367 نفر مسافر نوروزی  خدمات رسانی شده است و در سال جاری 87 مدرسه با 815 کلاس به این امر اختصاص یافته و 15 آموزشگاه نیز جهت ثبت نام اینترنتی از میهمانان فرهنگی آماده ارائه خدمات می باشند . وی ایجاد سالن مناسب پذیرش مجهز به سیستم های تهویه مطبوع ، تجهیز ستاد اسکان به سیستم نوبت دهی رایانه ای ، استفاده از جدیدترین نسخه نرم افزار ثبت نام اینترنتی ، بازسازی بیش از 200 چشمه سرویس بهداشتی، تهیه اجاق گاز ، زیرانداز را گوشه ای از فعالیتهای مستمر و شبانه روزی این ناحیه آموزشی برشمرد . وی افزود فعالیتهای این ستاد از اول دیماه با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و فنی ، هماهنگی و ایجاد ارتباط با ادارات دیگر جهت همکاری با این اداره  شروع  و در این رابطه ابلاغ 16 نفر از اعضای ستاد صادر گردیده است . شایان ذکر است جهت پخت غذا نیز مدارس شبانه روزی دخترانه جامعه الزهرا و پسرانه جامعه الصادق در نظر گرفته شده که آمادگی ارائه روزانه یک پرس غذای گرم در ازای هر نفر به تمامی میهمانان فرهنگی را دارا می باشند .

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 12:39  توسط تعاونگران آموزش و پرورش  | 

 

طي آئيني  عيد زاده رئيس آموزش و پرورش ناحيه دو بندرعباس از شهرداران ، رئيس اداره برق ناحيه يك و كلانتري ها ونيروي انتظامي تجليل نمود . دراين مراسم كه با حضوراميني زاده فرماندار شهرستان بندرعباس ورئيسي رئيس اداره حراست اداره كل آموزش وپرورش درسالن اجتماعات پژوهشكده ولايت ناحيه دو برگزار شد عيد زاده ضمن تشكر از تعامل و همدلي اين ارگانها گفت اين همسويي و همراهي موجب رشد و بالندگي شهر و بالطبع جامعه خواهد شد . وي با اشاره به اينكه آموزش و پرورش ناحيه دو بندرعباس حساب ويژه اي براي اين همكاري و كمك بازنموده است خاطرنشان كرد مسلماً اين تعامل درآينده دو چندان خواهد شد . اميني زاده فرماندارشهرستان بندرعباس نيز با محوريت ستاد اسكان ميهمانان نوروزي سخنان خودرا آغاز و همكاري ارگانها ، سازمانها و ادارات را نشانه همسويي فكر و انديشه مسئولان دانست و ياد آور شد اين يكدلي مي تواند آينده درخشان كشور اسلامي را رقم بزند . دراين جلسه مقررگرديد كه شهرداري ها و اداره برق با تمامي امكانات موجود جهت اسكان ميهمانان نوروزي كمك نمايند و همچنين قول مساعدي ازطرف نيروي انتظامي و كلانتري ها درخصوص برقراري امنيت درسطح شهر و اطراف مدارس محل اسكان داده شد . درپايان اين جلسه لوح هاي تقدير به رسم يادبود به شهردارمنطقه يك و دو ، نماينده شهرداري مركزي ، رئيس سازمان فرهنگي ورزشي ، فرمانده نيروي انتظامي و رؤساي كلانتري ها و رئيس اداره برق ناحيه يك بندرعباس اهداگرديد .

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 7:36  توسط تعاونگران آموزش و پرورش  | 

 

رئيس آموزش و پرورش ناحيه يك بندرعباس از تمهيد تمامي مقدمات جهت اسكان مهمانان فرهنگي نوروز 90 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ، عبدالرضا دادعلي پور كه در جمع مديران مدارس شبانه روزي متولي تهيه و توزيع غذاي گرم به مهمانان نوروزي سخن مي گفت: از آمادگي كامل ستاد اسكان اين ناحيه آموزشي جهت پذيرش مهمانان فرهنگي خبر داد و افزود: اين ستاد كار خود را از نيمه اول ديماه 80 آغاز كرد، و تا كنون موفق به تشكيل 5 جلسه با اعضاي كميته ستاد، 4 جلسه به صورت مجزا با مسئولين كميته هاي خدمات، روابط عمومي، بازرسي، حراست و ... با حضور مشخص رئيس اداره بازديد از كليه مدارس و تهيه ليست نيازمنديها، تهيه كروكي مدارس به صورت مجزا و ثبت در سامانه پذيرش، معرفي 15 واحد آموزش جهت نام نويسي اينترنتي جهت اسكان، خريد وسايل و اقدام بهداشتي، راه اندازي 200 چشمه حمام موقت، خريد 200 تخته گليم فرش، آماده سازي 56 واحد آموزشي با ظرفيت 812 كلاس درس و ... شده است.

محمد قويدل كارشناس تعاون اين ناحيه آموزشي نيز از آمادگي كامل اين ستاد سخن گفت و افزود حتي كارت شناسايي، روپوش سرايداران و عوامل اجرايي ستاد و ابلاغ آنان نيز آماده است.

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 7:33  توسط تعاونگران آموزش و پرورش  | 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش، در اين گردهمايي كه به منظور برنامه ريزي، تبادل نظر و تجربيات و همدلي و همسويي هر چه بيشتر جهت كيفيت بخشي به امر اسكان مهمانان فرهنگي نوروز 90 برپا شد،آرامي قائم مقام مدير كل آموزش و پرورش استان، عبدالرضا دادعلي پور رئيس آموزش و پرورش ناحيه يك به عنوان ميزبان اصلي اين گردهمايي، مرتضي رئيسي مدير اداره حراست اداره كل آموزش و پرورش استان، رمضان درويشي مدير اداره ارزيابي عملكرد، موسي خادمي مدير اداره تعاون، كرامت بلالي مدير اداره روابط عمومي و كارشناسان واحدهاي تعاون و روابط عمومي ادارات آموزش و پرورش نواحي و مناطق استان هرمزگان حضور داشتند. آرامي قائم مقام مدير كل آموزش و پرورش استان در اين گردهمايي اظهار داشت: رفاه معلم مورد توجه جدي اين وزارتخانه است و همه تلاشها و برنامه ها به سمتي سوق داده مي شود كه نگاه جامعه به معلم متحول شود وي سپس ادامه داد كه حفظ و ارتقاء شأن و جايگاه معلم از مهمترين اهداف و اولويت هاي وزارت آموزش و پرورش است. عبدالرضا دادعلي پور رئيس آموزش و پرورش ناحيه يك نيز در اين جلسه ضمن خير مقدم و خوشامدگويي به مهمانان خود از آمادگي كامل ستاد اسكان اداره خود جهت پذيرش مهمانان فرهنگي نوروز 90 خبر داد و ابراز اميدواري كرد كه در سال جديد جهش هاي بزرگي جهت جلب رضايت مهمانان فرهنگي در اين ناحيه اتفاق افتد. مرتضي رئيسي و رمضان درويشي مديران ادارات حراست و ارزيابي عملكرد ادراه كل آموزش و پرورش استان نيز به بيان نكات ايمني، حراستي و شاخصه هاي ارزيابي عملكرد ستاد اسكان مناطق مختلف پرداختند. موسي خادمي مدير اداره تعاون و رفاه اداره كل آموزش و پرورش استان ضمن تأكيد و توصيه جهت انجام تمامي امورات با كيفيت مناسب و به موقع از اختصاص 2614 كلاس درس و تجهيز آنها جهت اسكان مهمانان نوروزي خبر داد و گفت: تعداد 30 مدرسه بصورت اينترنتي كار پذيرش مهمانان را انجام مي دهند. كرامت بلالي مدير اداره روابط عمومي نيز از برنامه هاي جهت تبليغات و اطلاع رساني مناسب ستاد اسكان سخن گفت و كارشناسان خود را به مستند سازي و مصور كردن گزارشات مربوط به ستادها فرا خواند و علي نظري كارشناس روابط عمومي كل نيز از همكاران خود خواست كه جهت به روز كردن اخبار و اطلاعات مربوط به ستاد اسكان در سايت آموزش و پرورش و رسانه ها اهتمام وي‍ژه اي داشته باشند.

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 7:30  توسط تعاونگران آموزش و پرورش  | 

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان :
مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: به دنبال عملکرد قابل تحسین تعاونی های مسکن که منجر به تامین مسکن جمع کثیری از فرهنگیان گردید؛ طرح تامین مسکن سایر فرهنگیان واجد شرایط که تاکنون موفق به تامین مسکن خود نشده اند در دستورکارقرار گرفت که بااجرای آن کلیه فرهنگیان صاحبخانه می شوند.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ؛ احمد آخوندی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با بیان این خبر،افزود: به منظور تحت پوشش قرار گرفتن تمام فرهنگیان در بخش مسکن از 2940 فرهنگی متقاضی ،2215 نفر واجد شرایط که استعلام فرم (ج) آنها از سوی مسکن و شهرسازی تایید شد، پروسه احداث مسکن آنان طی یک تفاهم سه جانبه بین مسکن و شهرسازی، اداره کل آموزش و پرورش و انبوه سازان  اجرایی می شود. وی تصریح کرد: خوشبختانه اقدام دولت در حمایت از تعاونی های مسکن تحول بی نظیری را در  بخش مسکن  ایجاد کرد که شاهد دستاوردهای آن در استان هرمزگان هستیم. مدیر کل آموزش و پرروش در همین رابطه ضمن ارائه گزارشی از روند اقدامات آموزش و پرورش استان در توسعه خدمات رفاهی فرهنگیان اظهار داشت: آموزش و پرورش هرمزگان در کنار سایر بخشها نقش موثر خود رادر این بخش مهم ایفا کرده است.آخوندی افزود: خوشبختانه در سایه یک همت جمعی و حمایتهای ارزنده مسئولان خاصه مقام عالی دولت در استان و حمایتهای بی شائبه وزارت آموزش و پرورش، در بخش مسکن فرهنگیان با رفع موانع و مشکلات شاهد اقدامات قابل توجه ای در این عرصه هستیم. وی تصریح کرد: آموزش و پرورش استان هرمزگان دارای9 تعاونی مسکن مهر و 12 تعاونی مسکن عادی فرهنگیان است که با تلاشهای انجام شده 760واحد در بخش مسکن مهر و دو هزار و 607 واحد نیز در تعاونی عادی ویژه فرهنگیان عزیز در حال احداث است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 12:50  توسط تعاونگران آموزش و پرورش  | 

بندرعباس-مديركل آموزش وپرورش هرمزگان گفت:سرايداران ونگهبانان واحدهاي آموزشي بعنوان امين مدرسه درايام تعطيلات نوروز نقش مضاعفي درامور مدرسه دارند و بايد حين حفاظت از واحدهاي آموزشي اهتمام لازم را درهمكاري با ستاد اسكان ميهمانان نوروزي داشته باشند.
به گزارش ايرنا، احمد آخوندي روزيكشنبه درهمايش آموزشي حفاظت فيزيكي ويژه سرايداران ونگهبانان واحدهاي آموزشي سراسر استان درراستاي پدافند غيرعامل افزود: مراقبت و حفظ شرايط ايمني درهمه ابعاد و كنترل مواردي كه ممكن است به بروز مشكلاتي منتهي شود بايد توام با حساست باشد و اين مهم همواره بايد جنبه پيشگيرانه داشته باشد.
وي خطاب به سرايداران بيان داشت: براي اينكه بتوانيم درمقابل تهديدات از كارآمدي لازم برخوردار باشيم بايد ضمن بالابردن قابليت هاي حفاظتي در استمرار و فعاليت مراكز تحت مسووليت خود ايفاي نقش نموده كه اين رويكرد بايستي كاهش آسيب پذيري و همچنين كاهش خسارت وصدمات به تاسيسات، تجهيزات ونيروي انساني را در برداشته باشد.
مديركل آموزش وپرورش هرمزگان همچنين از سرايداران ونگهبانان مدارس بعنوان ديده بانان بيدار مدارس يادكرد كه درچارچوب وظايف محوله بايد نقش موثر خود را دراهداف ترسيمي ايفا نمايند .
به گفته وي، حضور موثر و رعايت مراتب اخلاق اسلامي هرگز منافاتي با مراقبت دقيق از امور مدرسه ندارد كه اين دو بايد با هم توام باشد.
آخوندي يادآورشد: اصول حفاظت فيزيكي مدارس هرگز كمترين سهل انگاري را بر نمي تابد و چه بسا كمترين غفلت در اين زمينه مي تواند خسارات جبران ناپذيري را به همراه داشته باشد.
اين مقام مسوول همچنين گفت: ستاد اسكان نوروزي آموزش و پرورش تمهيدات لازم را در پذيرش مطلوب ميهمانان فرهنگي فراهم ديده كه سرايداران مدرسه در صف مقدم اجراي برنامه ها قرار دارند.
وي اضافه كرد: براي نوروز سال 90 بيش از دوهزارو 614 كلاس و تعداد 350 مدرسه مجهز، نيمه مجهز و عادي در 14 شهرستان، منطقه و ناحيه به امر اسكان اختصاص يافته وبيش از يك ميليارد و 500 ميليون ريال نيز در جهت تجهيز مدارس مجري طرح اسكان تجهيزاتي خريداري و در اختيار مناطق قرارگرفته است.
دوره آموزشي حفاظتي اطلاعاتي ويژه سرايداران ومديران مدارس درراستاي پدافند غيرعامل به همت اداره حراست  و اداره تعاون اداره كل آموزش و پرورش استان و با حضور كارشناسان مربوطه در محل كانون تربيتي غدير برگزارشد. ك/2
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 7:30  توسط تعاونگران آموزش و پرورش  | 

فضاهاي آموزشي بخش شهاب قشم به ميهمانان نوروزي واگذار مي شود
قشم _ مدير آموزش و پرورش بخش شهاب جزيره قشم گفت: فضاهاي آموزشي بخش شهاب جزيره قشم به ميهمانان نوروزي با اولويت كاركنان آموزش و پرورش واگذار مي شود.
'عيسي رخ سفيد'  درگفت وگو با ايرنا افزود: 10 باب مدرسه و يك خانه معلم با امكانات آب، برق، سرويس بهداشتي، حمام، يخچال، كولر، فرش و (آشپزخانه و تلويزيون مشترك) همانند سنوات گذشته به ميهمانان نوروزي بويژه همكاران آموزش و پرورشي واگذار مي شود.
وي ادامه داد: مدرسه شبانه روزي ملا صدراي روستاي طبل نيز با 6 كلاس درس، 8 اتاق خوابگاهي براي ايام نوروز 90 ميهمانان جزيره قشم اختصاص يافته است.
مدير آموزش و پرورش بخش شهاب جزيره قشم تصريح كرد: طي ايام نوروز به غير از ميهمانان آموزش و پرورش و ادارات و نهادها، فضاهاي آموزشي اين بخش از جزيره قشم در صورت امكان به ميهمانان عادي نيز اختصاص خواهد يافت.
با آغاز تعطيلات نوروزي، بخش هاي مختلف شهرستان قشم از جمله بخش شهاب به دليل سايت هاي مختلف گردشگري با موجي از جمعيت ميهمان و گردشگراني كه از اقصي نقاط ميهن اسلامي براي گذراندن ايام تعطيلات پايان سال و ديدن عجايب هفت گانه خليج فارس به جزيره قشم سفر مي كنند، مواجه است. ك/
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 7:27  توسط تعاونگران آموزش و پرورش  | 

در اجراي طرح اسكان مسافران نوروزي؛
فرهنگيان در مدارس نزديك به اماكن مذهبي و زيارتي اسكان داده مي شوند
تهران - مديركل تعاون و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش گفت: در راستاي استقبال از مسافران نوروزي، امسال فرهنگياني كه در ايام نوروز سفر مي كنند، در مدارس محدوده اماكن مذهبي و زيارتي اسكان داده مي شوند.
'نامدار عبدالهيان'  در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهارداشت: ستاد نوروزي مركزي آموزش و پرورش به رياست معاونت توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش تشكيل شده و براين اساس، شيوه نامه اجرايي اسكان ميهمانان نوروزي به تمامي استان هاي كشور ابلاغ شده است.
وي با بيان اينكه مديركل آموزش و پرورش هر استان به عنوان رييس ستاد اسكان نوروزي آموزش و پرورش آن استان منصوب شده است، گفت: در راستاي اسكان ميهمانان نوروزي از جمله فرهنگيان و كاركنان دولت، هر ساله مدارس آموزش و پرورش به امكانات رفاهي مجهز مي شوند.
وي افزود: براساس اين شيوه نامه، امسال تمامي مدارس نزديك به اماكن مذهبي، زيارتي و سياحتي به فرهنگيان اختصاص مي يابد.
مديركل تعاون و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امسال مبلغ دو ميليارد تومان اعتبار براي اسكان ميهمانان نوروزي در مدارس كشور در نظر گرفته شده است.
عبدالهيان خاطرنشان كرد: براي اولين بار، 100 درصد مدارس شهرها و استان هايي كه جزو مكان هاي ملي و تفريحي به شمار مي روند از جمله جزاير كيش و قشم پذيراي ميهمانان نوروزي خواهد بود.
وي افزود: مدارس و مراكز پيش بيني شده براي اسكان ميهمانان به اقلامي از قبيل تلويزيون، يخچال، موكت، فرش، اجاق گاز، وسايل سرمايشي و گرمايشي مجهز و آماده ارايه خدمات رفاهي به مراجعان است.
وي با بيان اينكه تمامي مدارس آموزش و پرورش كشور به دليل محدوديت منابع براي اسكان مسافران نوروزي به امكانات مجهز نمي شوند، اظهار داشت: در صدد هستيم هر ساله با افزايش اعتبارات، مدارس بيشتري را براي اسكان مسافران نوروزي به امكانات رفاهي مجهز كنيم.
اين مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش پيش بيني كرد امسال با توجه به فراهم سازي بستر مناسب از سوي وزارت آموزش پرورش و استقبال فرهنگيان، تعداد بيشتري از مدارس و كلاس ها تجهيز و پذيراي ميهمانان نوروزي باشند.
عبدالهيان گفت: در راستاي تكريم و رفاه حال فرهنگيان در سراسر كشور و به منظور ارايه هر چه بهتر تسهيلات اسكان در مدارس و كاهش زمان انتظار و دريافت امكانات اسكان، طرحي به اجرا درآمد تا ميهمانان فرهنگي در استان ها براي نوروز 1390 ، محل اقامت خود را بصورت اينترنتي تهيه كنند.
مديركل تعاون و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش اظهارداشت: فرهنگيان مي توانند براي استفاده از تسهيلات و اسكان نوروزي از تاريخ 10 تا 27 اسفند ماه سال جاري به سايت اسكان نوروزي به نشاني www.eskan.medu.ir و www.reserve.medu.ir مراجعه و ثبت نام كنند.
وي اضافه كرد: اكنون 20 استان كشور به سايت اينترنتي ستاد اسكان نوروزي متصل شده اند و مقرر است تا 10 اسفندماه جاري ساير استان هاي كشور نيز به اين سامانه متصل شوند.
مديركل تعاون و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: ستاد نوروزي آموزش و پرورش از عصر روز 28 اسفندماه جاري تا 12 فرودين ماه سال آينده پذيراي ميهمانان نوروزي خواهد بود.
به گفته وي، سال گذشته 90 هزار كلاس درس در قالب 10 هزار مدرسه پذيراي 15 ميليون نفر روز از ميهمانان نوروزي شدند كه از اين ميزان بالغ بر پنج ميليون نفر روز ميهمانان غير فرهنگي بودند.
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم اسفند ۱۳۸۹ساعت 16:51  توسط تعاونگران آموزش و پرورش  | 

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان خبرداد
مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: امسال بیش از 30آموزشگاه و 250کلاس در شهر بندرعباس(30درصد کل ظرفیت) ، پذیرش میهمانان فرهنگی در نوروز سال90 را به صورت اینترنتی انجام خواهند داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، احمد آخوندی ،با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: اداره کل آموزش و پرروش هرمزگان؛ به منظور کاهش زمان انتظار و رفاه حال فرهنگیان ، با فراهم نمودن زیر ساخت های لازم ، از میهمانان فرهنگی که تمایل سفر به هرمزگان را دارند به صورت اینترنتی ثبت نام خواهد کرد . وی ادامه داد: این امکان در دوناحیه آموزش و پرورش بندرعباس فراهم شده است و از دهم اسفند ماه جاری به مدت 10روز فرهنگیان سراسر کشور می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی  www.eskanedu.ir  محل اقامت نوروزی خود را رزرو نمایند .  این مقام مسوول بااشاره به اهمیت این اقدام خاطر نشان کرد: قطعا رزرو جا ضمن اطمینان خاطر برای فرهنگیان و عدم سردرگمی در موعد حضور،امکان برنامه ریزی بهتر برای دست اندرکاران ستاد اسکان آموزش و پرورش را نیز فراهم خواهد کرد.  مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان در ادامه بااشاره به تمهیدات انجام شده جهت فراهم نمودن زمینه سفر فرهنگیان به استان هرمزگان در ایام تعطیلات نوروزی خاطر نشان کرد:شرايط ويژه استان هرمزگان به لحاظ اقليم مناسب در فصل بهار وهمچنين وجود اماكن تاريخي و تجاري و دارابودن دو منطقه آزاد قشم و كيش، موجب استقبال زيادميهمانان نوروزي مي شود كه در اين ميان براي آموزش و پرورش ميهمانان عزيز فرهنگي از اهميت خاصي برخوردارند.به گفته آخوندی ؛سال گذشته بيش از 2078 كلاس درس و 294 آموزشگاه در امر اسكان فعاليت داشتند كه بيش از 390هزار  نفرروزدر مدارس اسكان داده شدند.وي تصريح كرد: براي نوروز در پيش رو  بيش از 2614 كلاس و تعداد 350 مدرسه مجهز، نيمه مجهز و عادي در 14 شهرستان،منطقه ،ناحيه امر اسكان اختصاص يافته است و امسال بيش از يك ميليارد و 500 ميليون ريال در جهت تجهيز مدارس مجري طرح اسكان تجهيزاتي خريداري و در اختيار مناطق قرارگرفته است. وي همچنين با اشاره به برنامه وزارت آموزش و پرورش در زمينه ارائه خدمات رفاهي مناسب به فرهنگيان، خاطرنشان كرد: خدمات رساني شايسته، تكريم همكاران فرهنگي و خانواده معظم آنها جهت گيري برنامه‌هاي امسال وزارت آموزش و پرورش است كه به جد در دستور كار قرار دارد. مديركل آموزش و پرورش هرمزگان  تدوين دستورالعمل جامع اسكان و تعيين نرم بكارگيري نيرو در ستادها، تعيين حق الزحمه سرايداران و دست‌اندركاران ستاد، تجهيز مدارس مجري اسكان با اولويت نياز مناطق را از ديگر برنامه هاي اسكان آموزش وپرورش نام بردوبیان داشت: تاكنون كميته‌هاي مختلف ستاد اسكان جلسات تخصصي خود را برگزار و نتيجه گيري لازم را در جهت تقويت امور داشته‌اند. آخوندی همچنين با بيان اينكه سعي كرده ايم با ارزيابي واحصاء مشكلات ستادهاي اسكان در سالهاي گذشته، نواقص را به حداقل برسانيم ، تصريح كرد : براي رفاه بيشتر ميهمانان نوروزي فضاها و تجهيزات بيشتري در امر اسكان پيش بيني شده و هماهنگي هاي لازم با ارگانها و نهادهاي مختلف پيرامون اين امرنيز انجام شده است.به گفته وی؛ بمنظور جلوگيري از خطرات احتمالي در زمينه ايمني مدارس هماهنگي هاي لازم با سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني انجام گرفته و تمام مدارس طرح اسكان از لحاظ ايمني سيستم برق و ... مورد بازرسي قرار مي‌گيرند.مديركل آموزش وپرورش استان در خاتمه گفت:به لحاظ نوع كاركرد و تنوع فعاليتها و برنامه ريزي ها و بهره‌گيري از تمام ظرفيتها سال گذشته ستاد اسكان ميهمانان نوروزي استان جزء استانهاي برتر كشور انتخاب شد كه ان شا الله در سال جديد نيز بهتر از گذشته و با برنامه ريزي مطلوب تر در اين مسير گام بر مي داريم.

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم اسفند ۱۳۸۹ساعت 11:27  توسط تعاونگران آموزش و پرورش  |